Διακρίσεις για τον Πανιώνιο Γ.Σ. σε τουρνουά Tae Kwon Do

Δυναμική παρουσία είχαν οι αθλητές του Πανιωνίου Γ.Σ. σε τουρνουά Tae Kwon Do που έγιναν στην Αθήνα τον Νοέμβριο.

Τέσσερις αθλητές πήραν μέρος σε τουρνουά παγκόσμιας απήχησης που διεξήχθη στην Αθήνα, στα Άνω Λόσια στις 17-19 Νοεμβρίου, και επέστρεψαν με δύο χάλκινα μετάλλια και πολύτιμες εμπειρίες στις αποσκευές τους. Τα μετάλλια κατέκτησαν οι Γιώργος Ζήκας και Ηλέκτρα Φρεντζά, ενώ συμμετείχαν επίσης οι Κωνσταντίνα Χαμπέου και Νίκος Ζώτος. Στο τουρνουά συμμετείχαν εννιακόσιοι αθλητές από 31 χώρες (219 εθνικές ομάδες και σωματεία).

Ο Πανιώνιος Γ.Σ. συμμετείχε επίσης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων που φιλοξενήθηκε στο Ολυμπιακό Κέντρο των Άνω Λιοσίων στις 24-26/11/2017 δίνοντας την ευκαιρία σε νέους αθλητές να κάνουν την παρθενική τους εμφάνιση σε αγώνες. Οι αθλητές που πήραν μέρος είναι οι: Χρήστος Αραβανής, Έρι Νιούχο και Φίλιππος Φύτρος.

Προπονήτρια των αθλητών του Πανιωνίου Γ.Σ. είναι η κα Μαρία Τσουκνίδου.