Hellenic Chamber of HotelsΔιατηρείται η εκπροσώπηση της Σαντορίνης στο νέο ΔΣ του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδος, καθώς ο Πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Σαντορίνης, κος Μανώλης Καραμολέγκος επανεξελέγη στις πρόσφατες (7-8/9) αρχαιρεσίες από την εκλογική ομάδα των Κυκλάδων και των Νησιών του Αιγαίου.

Ο κος Καραμολέγκος πρώτευσε στην κατηγορία ξενοδοχείων 3, 4 και 5 αστέρων των Κυκλάδων, κατηγορία στην οποία εκλέχθηκε επίσης η κα Όλγα Παπαδάκη από τη Μύκονο. Στην κατηγορία των ξενοδοχείων 1 και 2 αστέρων εκλέχτηκε ο κος Γιάννης Μαργαρίτης από τη Νάξο, που ήταν άλλωστε και ο μοναδικός υποψήφιος.

Η νέα διοίκηση, η οποία θα συγκροτηθεί σε σώμα τις επόμενες μέρες, θα αναλάβει τα καθήκοντά της στις 15 Ιανουαρίου 2018, οπότε λήγει η θητεία της τρέχουσας διοίκησης.

Τα αναλυτικά αποτελέσματα των αρχαιρεσιών για την εκλογή των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου της Ελλάδος που πραγματοποιηθηκαν στις 7-8 Σεπτεμβρίου, έχουν ως εξής για κάθε μία από τις 12 εκλογικές ομάδες ανά κατηγορία ξενοδοχείων και κάμπινγκ:

Από την πρώτη εκλογική ομάδα (Στερεά Ελλάδα –  Εύβοια – Νησιά Αργοσαρωνικού  – Κύθηρα)

1) Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Απόστολος Μουσαμάς
2) Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Αλέξανδρος Βασιλικός
3) Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων οι Ισμήνη Παναγιωτοπούλου και Κωνσταντίνος Ζήσης
4) Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων οι Κων/νος Αβράμπος και Αναστάσιος Κανελλόπουλος
5) Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Ευστάθιος Μακρής

Από τη δεύτερη εκλογική ομάδα (Πελοπόννησος – Ελαφόνησος)

1) Από τα ξενοδοχεία 5, 4, & 3 αστέρων οι Δημήτριος Καραλής και Ηλίας Μεντζελόπουλος
2) Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος ο Δημήτρης Πολλάλης


Από την τρίτη εκλογική ομάδα (Θεσσαλία – Σποράδες)

1) Από τα ξενοδοχεία 5, 4 & 3 αστέρων ο Κων/νος Λεβέντης
2) Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος η Ελένη Καραϊσκου

Από την τέταρτη εκλογική ομάδα (Ιόνια Νησιά)

1) Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Χαράλαμπος Βούλγαρης
2) Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων η Χριστίνα Τετράδη
3) Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων ο Κων/νος Μέριανος
4) Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος ο Γεράσιμος Τιμοθεάτος

Από την πέμπτη εκλογική ομάδα (Μακεδονία-Θράκη-Θάσος)

1) Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Αντώνιος Μιτζάλης
2) Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων η Ελένη Παπία
3) Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων ο Γρηγόρης Τάσιος
4) Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων η Ζωχερή Μυκωνιάτη
5) Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Ηρακλής Τσιτλακίδης

Από την έκτη εκλογική ομάδα (Κυκλάδες – Νήσοι Αιγαίου)

1) Από τα ξενοδοχεία 5, 4 & 3 αστέρων οι Εμμανουήλ Καραμολέγκος και Όλγα  Παπαδάκη
2) Από τα ξενοδοχεία 2 & 1 αστέρος ο Ιωάννης Μαργαρίτης

Από την έβδομη εκλογική ομάδα (Κρήτη)

1) Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Αλέξανδρος Αγγελόπουλος
2) Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Ιωάννης Οικονόμου
3) Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων ο Γεώργιος Πλεύρης
4) Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων ο Μιχαήλ Κυριακάκης
5) Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Νικ. Φαραγκουλιτάκης

Από την όγδοη εκλογική ομάδα (Δωδεκάνησα)

1) Από τα ξενοδοχεία 5 αστέρων ο Κωνσταντίνος Καλλιουδάκης
2) Από τα ξενοδοχεία 4 αστέρων ο Σακελάριος Σουλούνιας
3) Από τα ξενοδοχεία 3 αστέρων ο Μηνάς Χατζημιχαήλ
4) Από τα ξενοδοχεία 2 αστέρων η Κωνσταντίνα Σβύνου
5) Από τα ξενοδοχεία 1 αστέρος ο Στέργος Φώκιαλης

Από την ένατη εκλογική ομάδα (Ήπειρος)

Από όλα τα ξενοδοχεία ανεξαρτήτου τάξης ο Ευστράτιος Ιωάννου

Από τη δέκατη εκλογική ομάδα (Νησιά Βορείου Αιγαίου)

Από όλα τα ξενοδοχεία ανεξαρτήτου τάξης ο Περικλής Αντωνίου

Από την ενδέκατη εκλογική ομάδα (Λουτροπόλεις)

Από όλα τα ξενοδοχεία ανεξαρτήτου τάξης ο Γεώργιος Πολίτης

Από την δωδέκατη εκλογική ομάδα (Κάμπινγκ)

Από όλα τα Κάμπινγκ της χώρας οι Ελένη Χρονάκη και Αντώνιος Δεληδημητρίου

 

Print Friendly