Κλήρωση “Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Basketball League 2017-18”

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (13/10) το μεσημέρι στα γραφεία διοίκησης του ΔΑΠΠΟΣ η κλήρωση του τοπικού πρωταθλήματος καλαθοσφαίρισης “Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Basketball League 2017-18” που διοργανώνει ο Δημοτικός Αθλητικός Περιβαλλοντικός Οργανισμός Σαντορίνης σε συνεργασία με την Αθλητική Ένωση Σαντορίνης.

Το φετινό πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε έναν όμιλο δώδεκα ομάδων με τις πρώτες επτά συν τον νικητή του αγώνα μπαράζ να διασταυρώνονται μεταξύ τους στη φάση των Playoff (1ος – Νικητής Μπαράζ, 2ος – 7ος, 3ος – 6ος, 4ος – 5ος) για την πρόκριση στο Final 4 του θεσμού σε νοκ άουτ αγώνα.

Στο μεταξύ, έπειτα από ψηφοφορία των εκπροσώπων των ομάδων ορίστηκε και η πενταμελής επιτροπή, η οποία είναι το αρμόδιο όργανο για την επιβολή των ποινών και αποτελείται από τους εξής:

1. Τζούρο Ελευθέριο (Πρόεδρο ΔΑΠΠΟΣ)
2. Βλαβιανό Βαλάντη
3. Αξιώτη Κωνσταντίνο
4. Ποιμενίδη Δημήτρη (Εκπρόσωπο διαιτητών)
5. Σκαρμούτσου Ελένη (Εκπρόσωπο κριτών)
 Νομικό Ευάγγελο (ως αναπληρωματικό Προέδρου ΔΑΠΠΟΣ)
 Κουκαλιώτη Αθανάσιο (ως αναπληρωματικό Β. Βλαβιανού)
 Καφούρο Ελευθέριο (ως αναπληρωματικό Κ. Αξιώτη)


Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγωνιστικών έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική
Γερόλυκοι – Ζευς
2 Brothers – Α.Ε.Σ Παίδες
Αετός 1 – Επαλαίμαχοι
Πειρατές – Αετός 2
Λύκοι – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Πήγασος – Βετεράνοι

2η Αγωνιστική
Επαλαίμαχοι – Πειρατές
Ζευς – Αετός 1
Αετός 2 – 2 Brothers
Α.Ε.Σ Παίδες – Πήγασος
Λύκοι – Γερόλυκοι
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Βετεράνοι

3η Αγωνιστική
Αετός 1 – Λύκοι
Πειρατές – Ζευς
Βετεράνοι – Α.Ε.Σ Παίδες
Γερόλυκοι – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Πήγασος – Αετός 2
2 Brothers – Επαλαίμαχοι

4η Αγωνιστική
Λύκοι – Πειρατές
Ζευς – 2 Brothers
Επαλαίμαχοι – Πήγασος
Γερόλυκοι – Αετός 1
Αετός 2 – Βετεράνοι
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Α.Ε.Σ Παίδες

5η Αγωνιστική
Αετός 1 – Α.Ε.Σ Έφηβοι
2 Brothers – Λύκοι
Α.Ε.Σ Παίδες – Αετός 2
Πήγασος – Ζευς
Πειρατές – Γερόλυκοι
Βετεράνοι – Επαλαίμαχοι

6η Αγωνιστική
Αετός 1 – Πειρατές
Ζευς – Βετεράνοι
Επαλαίμαχοι – Α.Ε.Σ Παίδες
Γερόλυκοι – 2 Brothers
Λύκοι – Πήγασος
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Αετός 2

7η Αγωνιστική
2 Brothers – Αετός 1
Πήγασος – Γερόλυκοι
Βετεράνοι – Λύκοι
Αετός 2 – Επαλαίμαχοι
Α.Ε.Σ Παίδες – Ζευς
Πειρατές – Α.Ε.Σ Έφηβοι

8η Αγωνιστική
Γερόλυκοι – Βετεράνοι
Αετός 1 – Πήγασος
Πειρατές – 2 Brothers
Ζευς – Αετός 2
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Επαλαίμαχοι
Λύκοι – Α.Ε.Σ Παίδες

9η Αγωνιστική
2 Brothers – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Βετεράνοι – Αετός 1
Α.Ε.Σ Παίδες – Γερόλυκοι
Αετός 2 – Λύκοι
Πήγασος – Πειρατές
Επαλαίμαχοι – Ζευς

10η Αγωνιστική
Λύκοι – Επαλαίμαχοι
Αετός 1 – Α.Ε.Σ Παίδες
Πειρατές – Βετεράνοι
Γερόλυκοι – Αετός 2
2 Brothers – Πήγασος
Α.Ε.Σ Έφηβοι – Ζευς

11η Αγωνιστική
Βετεράνοι – 2 Brothers
Πήγασος – Α.Ε.Σ Έφηβοι
Α.Ε.Σ Παίδες – Πειρατές
Αετός 2 – Αετός 1
Ζευς – Λύκοι
Επαλαίμαχοι – Γερόλυκοι

Print Friendly