Με Μακεδόνες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο ΑΟ Θήρας – Όλο το πρόγραμμα

Με δυνατή αναμέτρηση θα ξεκινήσουν και φέτος οι υποχρεώσεις του ΑΟ Θήρας στην Volleyleague γυναικών 2018-2019. Η πρεμιέρα θα βρει την ομάδα της Σαντορίνης στη Θεσσαλονίκη, όπου στις 27 Οκτωβρίου θα αντιμετωπίσει τους Μακεδόνες Αξιού.

Τα ντέρμπι θα συνεχιστούν για δύο αγωνιστικές ακόμα, καθώς στην 2η αγωνιστική θα υποδεχτεί τον Άρη, ενώ στην 3η θα ταξιδέψει στη Νάξο για να αντιμετωπίσει τον Πανναξιακό. Σε αντίθεση με τις δύο προηγούμενες χρονιές που έβρισκε τον Ολυμπιακό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, φέτος ο ΑΟ Θήρας θα αντιμετωπίσει τις ερυθρόλευκες στο φινάλε κάθε γύρου (11η και 22η αγωνιστική).

Στην Α1 κατηγορία φέτος συμμετέχουν 12 ομάδες. Οι δύο νέες ομάδες σε σχέση με πέρυσι είναι ο Ηλυσιακός και η Θέτιδα Βούλας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγωνιστικών έχει ως εξής:

1η αγωνιστική
27-28/10/2018
AON Πανναξιακός - ΑΣΠ Κόρινθος
ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΣΠ Θέτις
ΑΟ Μαρκοπούλου - AΟΦ Πορφύρας
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΠΣ Αίας
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Άρης
ΑΣ Μακεδόνες - ΑΟ Θήρας
12η αγωνιστική
19-20/1/2019
2η αγωνιστική
3-4/11/2018
Μακεδόνες Αξιού - Πανναξιακός
Κόρινθος - Ηλυσιακός
Θέτιδα Βούλας - Μαρκόπουλο
Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης
Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός
ΑΟ Θήρας - Άρης
13η αγωνιστική
26-27/1/2019
3η αγωνιστική
10-11/11/2018
Ηλυσιακός - Μακεδόνες Αξιού
Μαρκόπουλο - Κόρινθος
ΓΣ Ηλιούπολης - Θέτιδα Βούλας
Ολυμπιακός - Πορφύρας
Άρης - Αίας Ευόσμου
Πανναξιακός - ΑΟ Θήρας
14η αγωνιστική
2-3/2/2019
4η αγωνιστική
17-18/11/2018
Μακεδόνες Αξιού - Μαρκόπουλο
Πανναξιακός - Ηλυσιακός
Κόρινθος - ΓΣ Ηλιούπολης
Θέτιδα Βούλας - Ολυμπιακός
Πορφύρας - Άρης
ΑΟ Θήρας - Αίας Ευόσμου
15η αγωνιστική
9-10/2/2019
5η αγωνιστική
21/11/2018
ΓΣ Ηλιούπολης - Μακεδόνες Αξιού
Μαρκόπουλο - Πανναξιακός
Ολυμπιακός - Κόρινθος
Άρης - Θέτιδα Βούλας
Αίας Ευόσμου - Πορφύρας
Ηλυσιακός - ΑΟ Θήρας
16η αγωνιστική
16-17/2/2019
6η αγωνιστική
24-25/11/2018
Μακεδόνες Αξιού - Ολυμπιακός
Πανναξιακός - ΓΣ Ηλιούπολης
Ηλυσιακός - Μαρκόπουλο
Κόρινθος - Άρης
Θέτιδα Βούλας - Αίας Ευόσμου
ΑΟ Θήρας - Πορφύρας
17η αγωνιστική
23-24/2/2019
7η αγωνιστική
1-2/12/2018
Άρης - Μακεδόνες Αξιού
Ολυμπιακός - Πανναξιακός
ΓΣ Ηλιούπολης - Ηλυσιακός
Αίας Ευόσμου - Κόρινθος
Πορφύρας - Θέτιδα Βούλας
Μαρκόπουλο - ΑΟ Θήρας
18η αγωνιστική
2-3/3/2019
8η αγωνιστική
8-9/12/2018
Μακεδόνες Αξιού - Αίας Ευόσμου
Πανναξιακός - Άρης
Ηλυσιακός - Ολυμπιακός
Μαρκόπουλο - ΓΣ Ηλιούπολης
Κόρινθος - Πορφύρας
ΑΟ Θήρας - Θέτιδα Βούλας
19η αγωνιστική
9-10/3/2019
9η αγωνιστική
12/12/2018
Πορφύρας - Μακεδόνες Αξιού
Αίας Ευόσμου - Πανναξιακός
Άρης - Ηλυσιακός
Ολυμπιακός - Μαρκόπουλο
Θέτιδα Βούλας - Κόρινθπς
ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας
20η αγωνιστική
16-17/3/2019
10η αγωνιστική
15-16/12/2018
Μακεδόνες Αξιού - Θέτιδα Βούλας
Πανναξιακός - Πορφύρας
Ηλυσιακός - Αίας Ευόσμου
Μαρκόπουλο - Άρης
ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός
ΑΟ Θήρας - Κόρινθος
21η αγωνιστική
23-24/3/2019
11η αγωνιστική
12-13/1/2019
Κόρινθος - Μακεδόνες Αξιού
Θέτιδα Βούλας - Πανναξιακός
Πορφύρας - Ηλυσιακός
Αίας Ευόσμου - Μαρκόπουλο
Άρης - ΓΣ Ηλιούπολης
Ολυμπιακός - ΑΟ Θήρας
22η αγωνιστική
30-31/3/2019
Print Friendly, PDF & Email

ΑΦΗΣΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

Please enter your comment!
Please enter your name here