Τη μοναδική του επίσκεψη φέτος στη Σαντορίνη πραγματοποίησε, σήμερα Σάββατο 14/9/2013, το πολυτελές κρουαζιερόπλοιο Queen Elizabeth, της εταιρείας Cunard.
Πρόκειται για το νεότερο σε ηλικία κρουαζιερόπλοιο της Cunard. Καθελκύστηκε το 2010 με ανάδοχο τη βασίλισσα της Μεγάλης Βρεττανίας, της οποίας άλλωστε φέρει και το όνομα.
Το Queen Elizabeth ξεκίνησε αυτό το ταξίδι του για τη Μεσόγειο, στις 31 Αυγούστου 2013, από το Σαουθάμπτον της Αγγλίας και μετά από 22 ημερών κρουαζιέρα θα αποβιβάσει τους επιβάτες του στις 22 Σεπτεμβρίου στη Βενετία.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
[adrotate banner=”24″]