Βόλεϊ: Δεύτερη θέση στις Κυκλάδες για τις κορασίδες του ΑΟ Θήρας

Τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα βόλεϊ Κ18 των Κυκλάδων κατέκτησαν οι νεαρές αθλήτριες του Α.Ο. Θήρας, που ηττήθηκαν στον σημερινό (12/5) μεγάλο τελικό από τον Απόλλωνα Νάξου με 3-1 σετ. Όπως φαίνεται από το επιμέρους σκορ των σετ (25-23, 24-26, 25-22 και 25-16), οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν ισοδύναμες και ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Για να φτάσουν στον μεγάλο τελικό του Final 4 που πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Νάξου, ο ΑΟ Θήρας απέκλεισε χθες (11/5) στον α’ ημιτελικό τον ΑΣΕ Νωρίου με 3-1 σετ και ο Απόλλωνας Νάξου στον β’ ημιτελικό τον Φοίνικα Σύρου με 3-2 σετ.

Ο μικρός τελικός της διοργάνωσης που προηγήθηκε χρονικά του μεγάλου τελικού, κρίθηκε στο τάι μπρέικ με τον Φοίνικα Σύρου να παίρνει τη νίκη επί του ΑΣΕ Νεωρίου και να κατακτά την τρίτη θέση της διοργάνωσης.