Βόλεϊ: Δύσκολη νίκη για τον ΑΟ Θήρας

Πολύ δύσκολος αντίπαλος για τον ΑΟ Θήρας αποδείχθηκε η ομάδα βόλεϊ της Αγίας Παρασκευής στον αγώνα που έγινε σήμερα Σάββατο 14 Δεκεμβρίου, στο Κλειστό Γυμναστήριο της Σαντορίνης, για το πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας Γυναικών.

Με αντίπαλο όχι μόνο τις παίκτριες του ΑΟ Θήρας αλλά και μια ενθουσιώδη εξέδρα η Αγία Παρασκευή κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 σετ (16-25, 20-25). Στη συνέχεια όμως τα πράγματα ανατράπηκαν, ο ΑΟ Θήρας έδειξε τον καλό του εαυτό και επικράτησε στα επόμενα δύο σετ με 25-23 και 25-19.

Ο αγώνας κρίθηκε στο 5ο σετ που αποτέλεσε μια εύκολη νίκη για τον ΑΟ Θήρας απέναντι σε μία κουρασμένη πλέον Αγία Παρασκευή. Το σκορ 15-7 αντικατοπτρίζει την πορεία που είχε αυτό το τελευταίο σετ.