Santorini
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Εύκολη νίκη για τον ΑΟ Θήρας

Share

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε χθες (4/11) ο ΑΟ Θήρας, αφού επιβλήθηκε με 3-0 σετ του Ηρακλή Κηφισιάς στο κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ για την 3η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών. Η ομάδα της Σαντορίνης υπερείχε σε όλους τους τομείς και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ηρακλή, παρά μόνο στο τρίτο και τελευταίο σετ που κατέληξε όμως στις γηπεδούχες.

Πρώτη σκόρερ για τον ΑΟ Θήρας ήταν η Μέρκοβα με 14 πόντους (11/16 επ., 3 άσσοι), ενώ ακολούθησε η Μεταξά με 11 πόντους (6/6 επ., 4 μπλοκ, 1 άσσο).

Τα σετ: 3-0 (25-12, 25-14, 25-20)

Οι δηλώσεις των προπονητών
Γιώργος Ρούσης (ΑΟ Θήρας): “Ήταν μια εύκολη νίκη και τα κορίτσια έδειξαν συγκέντρωση σε όλο το ματς. Κάθε αγώνα γινόμαστε καλύτερη ομάδα και αυτό κρατάω περισσότερο”.

Σπύρος Χουντουμάδης (ΓΣΚ Ηρακλής): “Εμείς παίξαμε σήμερα με μία πολύ καλή ομάδα. Υπήρχε μία απογοήτευση γιατί στα 2 πρώτα σετ δεν αντιδράσαμε. Δεν πρέπει την απογοήτευση ενός παιχνιδιού να την μεταφέρουμε σε ένα άλλο που πρέπει να κυνηγήσουμε βαθμούς. Πρέπει να μηδενίζουμε το κοντέρ και να ξεκινάμε από την αρχή”.

[adning id="140783"]

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής, ο Πανναξιακός κέρδισε με 3-1 το Μαρκόπουλο μετά από ανατροπή, οι Μακεδόνες πέτυχαν εμφατική νίκη με 3-0 επί του Πορφύρα, ενώ ο Άρης με όπλο το σερβίς και το μπλοκ επιβλήθηκε με 3-0 του Αίαντα. Η αγωνιστική ολοκληρώθηκε το απόγευμα της Κυριακής 5/11 με την Ηλιούπολη να κερδίζει 3-1 την Κόρινθο με δυνατό της σημείο το σερβίς.