Βόλεϊ: Ήττα του ΑΟ Θήρας στις Μοίρες της Κρήτης

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Α2 Κατηγορία η ομάδα βόλεϊ του ΑΟ Θήρας έδωσε τον τρίτο κατά σειρά εκτός έδρας αγώνα της στις Μοίρες της Κρήτης με αντίπαλο τον ΓΑΣ Μεσσαράς.

Ο αγώνας αποδείχθηκε πολύ δύσκολος για τις αθλήτριες του ΑΟ Θήρας και παρά το ότι αγωνίστηκαν σκληρά δεν μπόρεσαν να κάμψουν το πείσμα και τη δυναμική της Μεσσαράς που επικράτησε με 3-1 σετ (25-22, 19-25, 28-26, 25-19).

Στο πρώτο σετ αν και βρέθηκαν μπροστά με έξι πόντους, τα κορίτσια του ΑΟ Θήρας “αυτοκτόνησαν” με το σκορ να καταλήγει στο 25-22 υπέρ των γηπεδούχων. Στο δεύτερο σετ η ομάδα του νησιού μας παρέμεινε σταθερά δυνατή και με σκορ 19-25 έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Το συναρπαστικό τρίτο σετ κατάληξε στο 28-26 υπέρ της Μεσσαράς, ενώ στο τέταρτο αν και ο ΑΟ Θήρας βρισκόταν μπροστά στο πρώτο μισό, τελικά δεν άντεξε την αντεπίθεση διαρκείας της Μεσσαράς που πήρε το σετ με 22-19.

Μετά και από αυτό τον αγώνα ο ΑΟ Θήρας βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Ο επόμενος αγώνας είναι εντός έδρας, στις 30 Νοεμβρίου, με αντίπαλο την ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Φρεαττύδας “Πορφύρας”.