H Celestyal Cruises ανακοίνωσε σήμερα πως στο τέλος Αυγούστου θα ολοκληρωθούν οι προγραμματισμένες για φέτος κρουαζιέρες με τα Celestyal Olympia και Celestyal Crystal. Πιο συγκεκριμένα, η κρουαζιέρα “Μυθικό Αρχιπέλαγος” με το Celestyal Olympia που έρχεται στη Σαντορίνη κάθε Πέμπτη, καθώς και η κρουαζιέρα “Ειδυλλιακό Αιγαίο” με το Celestyal Crystal που έρχεται στη Σαντορίνη κάθε Τρίτη, θα έχουν ως καταληκτική ημερομηνία για φέτος τις 30 Αυγούστου και τις 28 Αυγούστου αντίστοιχα.
Όπως εξηγεί η εταιρεία, “με τους ισχύοντες ταξιδιωτικούς περιορισμούς και τη συνεχή εξέλιξη και επιβολή επιπρόσθετων περιορισμών που θα ισχύσουν στις περισσότερες αγορές που επιλέγουν κρουαζιέρες για αργότερα μέσα στη χρονιά, είναι εμφανές ότι οι ταξιδιώτες είναι λιγότερο πρόθυμοι να ταξιδέψουν το προσεχές φθινόπωρο ή τον χειμώνα, κυρίως σε μικρότερης διάρκειας κρουαζιέρες”. Έτσι, αποφασίστηκε να ματαιωθούν οι κρουαζιέρες για το φθινόπωρο και τον χειμώνα και να επανεκκινήσουν τα δρομολόγια τον Μάρτιο του 2022, βάσει και του προγράμματος που έχει ανακοινώσει η εταιρεία, καθώς διαφαίνεται ότι μέχρι τότε οι συνθήκες θα έχουν επανέλθει σε μία κανονικότητα.