Νέα επιτυχία για την ΑΕΣ στο Tae Kwon Do

Μία νέα επιτυχία σημείωσε η Αθλητική Ένωση Σαντορίνης στο Tae Kwon Do, με τον αθλητή της Νικόλαο Ζώτο, οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων U21, που πραγματοποιήθηκε στον Βόλο, 3-4 Οκτωβρίου. Η επιτυχία του αθλητή είναι ιδιαίτερα σημαντική, καθώς ήταν από τους μικρότερους ηλικιακά στην κατηγορία του, ενώ κέρδισε τρεις αγώνες με 12 πόντους διαφορά τον καθένα, πριν ένας τραυματισμός τον σταματήσει στην τρίτη θέση.

Το Διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου και η έφορος του τμήματος Μάινα Μαργαρίτα με ανακοίνωσή τους συγχαίρουν τόσο τον αθλητή, όσο και την προπονήτριά του, κα Μαρία Τσουκνίδου, για την μεγάλη επιτυχία που έφεραν στο σύλλογο και στην Σαντορίνη.