Ο Αετός 2 τροπαιούχος στο ΔΑΠΠΟΣ Basketball League 2015-2016

Κυρίαρχος των αιθέρων αποδείχθηκε στον τελικό της Κυριακής 10/4 ο Αετός 2, ο οποίος αποκαθήλωσε τον Πήγασο από το θρόνο του και ανακυρήχθηκε πρωταθλητής του “Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Basketball League 2015-16”. Αν και ο Πήγασος φαινόταν να έχει τα ηνία του αγώνα μέχρι τα μέσα του 3ου δεκαλέπτου, η αποβολή του Μιχαλέλη με 5 φάουλ και ο τραυματισμός του Κατηκαρίδη έδωσαν την ευκαιρία για αντεπίθεση στον Αετό 2 που πήρε τελικά το παιχνίδι με 62-52. MVP του τελικού αναδείχθηκε ο Φασουλής του Αετού 2 που σημείωσε 22 πόντους.

Στον μικρό τελικό, οι Επαλαίμαχοι επικράτησαν του Αετού 1 με 65-55 και κατέκτησαν την τρίτη θέση της διοργάνωσης.

Στο μεταξύ, στην ανάπαυλα των δυο τελικών διεξήχθη ο διαγωνισμός τριπόντων, στον οποίο νικητής αναδείχθηκε ο Δημήτρης Βάλβης από την ομάδα του Αετού 2.