![playland_25oct15_9958](https://atlantea.news/wp-content/uploads/2015/10/playland_25oct15_9958.jpg)
Μια πολύ ενδιαφέρουσα ομιλία με θέμα “Ο ρόλος του γονέα στον αθλητισμό” παρακολούθησαν το πρωί της Κυριακής 25/10 στις εγκαταστάσεις του Αθλητικού Κέντρου Playland στη Μεσαριά, οι γονείς των παιδιών που αθλούνται εκεί.
Ομιλητής ήταν ο αθλητικός ψυχολόγος κος Γιάννης Ζαρώτης, ο οποίος έθιξε -για πρώτη φορά στη Σαντορίνη- την ψυχοπνευματική διάσταση της προσπάθειας που καταβάλλουν οι αθλητές και τον ρόλο που καλούνται να παίξουν οι γονείς των αθλητών.
![playland_25oct15_9978](https://atlantea.news/wp-content/uploads/2015/10/playland_25oct15_9978.jpg)
Η συζήτηση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία και οι γονείς μετά το τέλος της ομιλίας είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν μαζί του για θέματα που τους απασχολούσαν, ενώ η διοίκηση του Playland υποσχέθηκε ότι ανάλογες συναντήσεις θα γίνουν και στο μέλλον για τους γονείς αλλά και για τα παιδιά.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
[adrotate banner=”24″]