Για το βράδυ του Σαββάτου 27/7 έχει προγραμματιστεί από την Ένωση Συνεταιρισμών Θηραϊκών Προϊόντων η ετήσια Γιορτή της Βεντέμας, μία από τις μεγαλύτερες εκδηλώσεις της για τον θηραϊκό αμπελώνα.
Όπως είθισται, η εκδήλωση θα περιλαμβάνει δρώμενα αναπαράστασης του τρύγου και παραδοσιακό γλέντι με ζωντανή μουσική. Οι παρευρισκόμενοι θα απολαύσουν τη βραδιά συνοδεία δωρεάν φαγητού και κρασιού.
Σάββατο 27/7 | Ώρα έναρξης: 20:00 | Οινοποιείο Santo Wines, Πύργος | Είσοδος ελεύθερη