Για βανδαλισμό των προσφάτως συντηρημένων αντιλιοστασίων της στην περιοχή του Περίβολου κάνει ο λόγο η ΔΕΥΑΘ σε ανακοίνωσή της, παραθέτοντας το ανάλογο φωτογραφικό υλικό.
“Η εικόνα που παρουσιάζουν μας λυπεί ιδιαιτέρως, γιατί προσβάλλει την αισθητική του νησιού μας, τον πολιτισμό μας και τις παραδόσεις μας και για αυτό παρακαλούμε όσοι προβαίνουν σε τέτοιες πράξεις, που ευτυχώς είναι λίγοι, να σεβαστούν τους υπόλοιπους συμπολίτες μας που θέλουν να βλέπουν όμορφες εικόνες εναρμονισμένες πλήρως με το απαράμιλλο κάλλος της Σαντορίνης” σημειώνει η ΔΕΥΑΘ, συμπληρώνοντας πως θα φροντίσει για την αποκατάσταση των ζημιών που προκλήθηκαν.