Η σχολική χρονιά τελειώνει και με αυτή την αφορμή το Κέντρο Ξένων Γλωσσών Φραγκάκου διοργανώνει για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο δύο εκδηλώσεις:
1. Το Σάββατο 7/6 στις 20:00 θα γίνει απονομή πτυχίων στους μαθητές σε εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του Κέντρου στα Φηρά.
2. Την Κυριακή 8/6 θα γίνει ολοήμερη εκδρομή στη Σχοινούσα. Η μεταφορά των μαθητών θα γίνει με πλοίο που παραχώρησε δωρεάν η Ένωση Λεμβούχων Θήρας. Στη Σχοινούσα τα παιδιά θα συναντηθούν με τα παιδιά του νησιού, θα παίξουν φιλικούς αγώνες, θα παρακολουθήσουν ντοκιμαντέρ για το νησί στο Δημοτικό Σχολείο και θα γνωρίσουν από κοντά τις ομορφιές αυτού του νησιού των Μικρών Κυκλάδων.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
[adrotate banner=”24″]