Συνεχίζοντας τις χειμερινές του δράσεις στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας “Σαντορίνη, προορισμός όλο τον χρόνο”, ο Δήμος Θήρας διοργανώνει την Κυριακή 13 Δεκεμβρίου ρεσιτάλ πιάνου με τίτλο “Χορεύοντας με … 4 χέρια”.
Πρόκειται για ένα ορχηστρικό πρόγραμμα προσαρμοσμένο στα ασπρόμαυρα πλήκτρα, από τους πιανίστες Σοφία Ροσμαράκη και Γιώργο Ρούσσο, γεμάτο γνωστές μελωδίες που θα ταξιδέψει το κοινό στους παραμυθένιους κόσμους της Λίμνης των Κύκνων και του Καρυοθραύστη, στην Ισπανία των ταυρομάχων και της Κάρμεν, στα δάση της Σκανδιναβίας αλλά και στις χορευτικές αίθουσες της Βιέννης και του Παρισιού. Θα παρουσιαστούν έργα των P.I.Tchaikovsky, G.Bizet, E.Grieg, J.Offenbach, A.Khachaturian, J.Strauss, A. Dvořak.
Η μουσική παράσταση θα ξεκινήσει στις 20:00 και η είσοδος για το κοινό θα είναι ελεύθερη.