26.1 C
Santorini
Τετάρτη, 6 Ιουλίου, 2022

Ανακηρύχτηκαν τα κόμματα και οι υποψήφιοι των εκλογών της 17/6

Πρωτοσέλιδα

Η επίσημη ανακήρυξη των κομμάτων και των υποψηφίων βουλευτών, για τις βουλευτικές εκλογές της 17ης Ιουνίου 2012, ολοκληρώθηκε -όπως απαιτεί η σχετική νομοθεσία- από τον Άρειο Πάγο. Σε επίπεδο επικράτειας θα λάβουν μέρος 22 κόμματα και συνδυασμοί. Δείτε τη σχετική απόφαση εδώ: anakirixi_june_2012

Στις Κυκλάδες θα συμμετάσχουν στις εκλογές συνολικά 17 κόμματα και συνδυασμοί, δηλαδή 6 λιγότερα από αυτά που συμμετείχαν στις εκλογές τις 6/5/2012.

Ακολουθεί ο κατάλογος των κομμάτων και των υποψηφίων βουλευτών των Κυκλάδων με τη σειρά που ανακοινώθηκαν από τον Άρειο Πάγο. Υπενθυμίζουμε ότι αυτές οι εκλογές γίνονται με λίστα και δεν απαιτείται σταυρός προτίμησης.

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1. ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2. ΒΑΚΟΝΔΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
3. ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ
4. ΤΑΟΥΣΑΝΗ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

ΣΥΡΙΖΑ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ
1. ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
2. ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΧΡΥΣΑΦΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
4. ΜΑΥΡΟΥΔΗ ΑΝΝΑ του ΣΥΜΕΩΝ
5. ΙΣΙΓΩΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ
1. ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΦΑΝΟΥΣ
2. ΒΛΑΣΕΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΗΛΙΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ
5. ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ – ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ
1. ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
2. ΗΜΕΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΗΛΙΑ
3. ΓΟΥΛΙΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΜΑΤΘΑΙΟΥ
4. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
5. ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΕΥΘΑΛΙΑ (ΛΙΛΑ) του ΗΛΙΑ
2. ΨΑΡΡΑ ΕΥΔΟΚΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΣΙΓΑΛΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
4. ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
5. ΓΚΙΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1. ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
2. ΓΛΥΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
3. ΡΕΜΟΥΝΔΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΧΑΜΠΙΜΠΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
1. ΧΑΛΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
2. ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΑΛΙΜΠΕΡΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΑΒΕΡΚΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5. ΜΑΡΚΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ – ΒΑΣΩ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΙΝΗΜΑ
1. ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
2. ΠΑΤΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ συνεχιστών του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ
1. ΔΕΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
3. ΜΠΑΚΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
1. ΦΥΤΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
2. ΚΑΡΠΟΝΤΙΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΖΟΛΩΤΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΣΕΡΑΦΕΙΜ
2. ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΣΕΡΑΦΕΙΜ

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1. ΑΙΓΙΝΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΙΧΑΛΗ
3. ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ

ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ
1. ΖΟΡΜΠΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΜΠΟΥΛΜΕΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΧΑΡΙΚΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
5. ΜΑΝΩΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ
1. ΕΥΘΥΜΙΑΤΟΥ-ΚΑΡΥΣΤΙΝΑΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
2. ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΡΜΑΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΦΩΚΙΩΝΑ
3. ΜΑΓΚΑΝΑΡΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΛΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
4. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΙΜΙΛΙΟΥ
5. ΚΑΛΛΙΒΡΟΥΣΗΣ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ – ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
1. ΒΑΣΙΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΟΣΜΑ
3. ΠΛΑΚΙΩΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΜΙΧΑΗΛ
4. ΦΩΤΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΗΛΙΑ-ΙΩΑΝΝΗ

ΚΚΕ (μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
1. ΤΣΩΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ!  (δημιουργία ξανά!-Δράση-Φιλελεύθερη Συμμαχία)
1. ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του ΔΟΜΕΝΙΚΟΥ
2. ΔΟΞΙΑΔΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
[adrotate banner=”19″]

 


Ακολουθήστε το atlantea.news στο Google News και ενημερωθείτε για όλες τις ειδήσεις και τα άρθρα που δημοσιεύονται.
Print Friendly, PDF & Email

Ροή ειδήσεων

ΕΟΔΥ: Πρώτος θάνατος παιδιού που συνδέεται με οξεία ηπατίτιδα άγνωστης αιτιολογίας

Σήμερα (6/7)  καταγράφηκε στη χώρα μας ο πρώτος θάνατος παιδιού, που συνδέεται με σοβαρή οξεία ηπατίτιδα άγνωστης αιτιολογίας, αναφέρει...