ΑΟ Θήρας: Εξαντλώντας τις πιθανότητες πρόκρισης

Το τελευταίο του χαρτί για την πρόκριση στην τετράδα του πρωταθλήματος της Volleyleague γυναικών καλείται να παίξει το Σάββατο 16/4 ο ΑΟ Θήρας στην έδρα του Παναθηναϊκού, στον επαναληπτικό αγώνα της α’ φάσης των play off.

Το έργο του κάθε άλλο παρά εύκολο θα είναι, καθώς μετά την προχθεσινή εντός έδρας ήττα με 1-3 σετ, χρειάζεται για αρχή νίκη με 3-0 ή 3-1, ώστε να κριθεί η πρόκριση σε έξτρα “χρυσό σετ”.

“Ο Παναθηναϊκός έχει πλεονέκτημα, αλλά όποιο και να ήταν σήμερα το τελικό αποτέλεσμα, το β’ ματς είναι το πιο αποφασιστικό. Εμείς θα πάμε στο Μαρούσι, για τη νίκη και μολονότι θα ‘ναι δύσκολα, να διεκδικήσουμε μέχρι τέλους τις πιθανότητές μας για πρόκριση” είχε δηλώσει μετά το τέλος του αγώνα της Τετάρτης ο προπονητής Κώστας Παπαδόπουλος, δίνοντας το στίγμα των σκέψεών του για την αναμέτρηση του Σαββάτου.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 20:30, στο κλειστό του Αγίου Θωμά, στο Μαρούσι.

Τα άλλα τρία ζευγάρια που διεκδικούν την πρόκριση στην ημιτελική φάση των play off είναι (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):

16/4 στις 18:30: Άρης-ΑΣΠ Θέτις (3-1)
16/4 στις 19:00: Ολυμπιακός ΣΦΠ-ΑΟ Λαμίας 2013 (3-1)
17/4 στις 15:00: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (1-3)