Την εκλογή του Μάρκου Καφούρου ως βουλευτή Κυκλάδων χαιρετίζει με ανακοίνωσή της η Κεντρική Συνεταιριστική Ένωση Αμπελοοινικών Προϊόντων (ΚΕΟΣΟΕ).
“Αποτελεί μεγάλη τιμή για τον αγροτικό, τον συνεταιριστικό χώρο και για την ΚΕΟΣΟΕ ιδιαίτερα, η εκλογή του μέλους του Δ.Σ. της ΚΕΟΣΟΕ και πρώην προέδρου της Διεπαγγελματικής Οργάνωσης Αμπέλου και Οίνου κ. Μάρκου Καφούρου στη νέα Βουλή, μετά την ανακήρυξη των αποτελεσμάτων της χθεσινής εκλογικής αναμέτρησης”, αναφέρει η ΚΕΟΣΟΕ, συμπληρώνοντας πως ο νεοεκλεγείς βουλευτής επιθυμεί να συνεχίσει να υπηρετεί τον συνεταιριστικό χώρο (SANTOWINES, ΚΕΟΣΟΕ, ΕΘΕΑΣ, ΕΔΟΑΟ) παρά την πίεση των νέων του καθηκόντων.
Θυμίζουμε ότι ο Μάρκος Καφούρος είναι πρόεδρος της Ένωσης Συνεταιρισμών Θηραϊκών Προϊόντων – Santo Wines από το 2007.