Football League: Ισοπαλία στον Βόλο για τη Σαντορίνη

Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε η Σαντορίνη στον Βόλο, μετά το 1-1 με τη Νίκη Βόλου για την 5η αγωνιστική της Football League.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό, με γκολ που πέτυχε ο Κρουθ. Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους η Σαντορίνη έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντινιωτάκη με απευθείας κόκκινη κάρτα. Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχες στο 64ο λεπτό ο Ερρίκος μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η βαθμολογική κατάταξη των ομάδων του Νότιου Ομίλου μετά και την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής έχει ως εξής:

Για την 6η αγωνιστική, η Σαντορίνη υποδέχεται στο ΔΑΚ Νάξου τον Ασπρόπυργο, την Κυριακή 18/4 στις 14:00.