Ήττα και αποκλεισμός για τον Πανθηραϊκό στη Ρόδο

Με 3-1 ηττήθηκε ο κυπελλούχος Κυκλάδων Πανθηραϊκός από τον κυπελλούχο Δωδεκανήσου Ιαλυσό, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε σήμερα (9/3) στη Ρόδο για το Κύπελλο Ερασιτεχνών. Με την ήττα αυτή η ομάδα της Σαντορίνης αποκλείεται από την συνέχεια του θεσμού.

Η ομάδα της Σαντορίνης μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 8ο λεπτό με σουτ του Βέρμπη. Στο 29ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με κεφαλιά του Πλύγκου μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 73ο και 76ο λεπτό με τον Μαθιό και τον Χειμωνέτο, με τον Πανθηραϊκό να μην καταφέρνει να ανατρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα.

Πλέον ο Πανθηραϊκός, στρέφει την προσοχή του στη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος Κυκλάδων και στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στον Α.Ο Σύρου για την 4η αγωνιστική των μπαράζ.