Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Νέες επιτυχίες στο φινάλε της χρονιάς για τον Πανιώνιο Γ.Σ. Σαντορίνης

Share

Με νέες επιτυχίες κλείνει η χρονιά για τους αθλητές του Πανιωνίου Γ.Σ. Σαντορίνης στο Tae Kwon Do.

Ο Έρι Νούχο ως μέλος της ομάδας επιλέκτων της Ένωσης Ταεκβοντό Νοτίου Ελλάδος συμμετείχε στο διεθνές τουρνουά 10th Hereya open, που πραγματοποιήθηκε στις 30/11 στη Σόφια της Βουλγαρίας και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Σημειώνεται ότι στη γενική κατάταξη η ελληνική αποστολή κατέκτησε την πρώτη θέση.

Λίγες μέρες νωρίτερα, στις 23-24/11, αθλητές του Πανιωνίου συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Κύπελλο που έγινε στην Αθήνα. Οι Χρήστος Αραβανής και Κίμων Φλέσσας κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στις κατηγορίες τους. Το βάπτισμα του πυρός σε μεγάλους αγώνες πήραν και οι Αργυρώ Λειβαδάρου, Κάλλια Λιγνού, Γιώργος Δούκας, Νίκος Λειβαδάρος, Νίκος Λιγνός, Αλέξης Ζυμβραγουδάκης, Μάριος Σκοπελίτης και Θεόφιλος Κουλουριώτης, ο οποίος συμμετείχε και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων.

Με ανακοίνωσή του, ο σύλλογος συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριες για τις προσπάθειές τους και τις επιτυχίες τους, την προπονήτρια Μαρία Τσουκνίδου, και τους γονείς για την εμπιστοσύνη και τη συμπαράστασή τους.