Santorini
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

ΑΟ Θήρας: Πρεμιέρα στα play off κόντρα στον Παναθηναϊκό

Share

Στη μάχη των play off ρίχνεται την Τετάρτη 13/4 ο ΑΟ Θήρας, που υποδέχεται στο κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ τον Παναθηναϊκό. Στόχος της ομάδας της Σαντορίνης είναι να μπει με το δεξί στη σειρά των αγώνων, ώστε το επόμενο Σάββατο στον εκτός έδρας επαναληπτικό, να τα δώσει όλα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Αν οι δύο ομάδες έχουν από μία νίκη στους δύο μεταξύ τους αγώνες, δημιουργείται βαθμολογία (3 βαθμοί για νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, 2 βαθμοί για νίκη με 3-2 σετ, 1 βαθμό για ήττα με 2-3 σετ και 0 βαθμοί για ήττα με 1-3 και 0-3 σετ). Εάν με την βαθμολογία αυτή έχουν τους ίδιους βαθμούς, τότε μετά τη λήξη του 2ου αγώνα θα διεξαχθεί επιπλέον Χρυσό Σετ (golden set-σετ ισοπαλίας) στους 15 πόντους, με ελάχιστο προβάδισμα 2 πόντων, όπως ισχύει σε όλα τα άλλα σετ.

Το πλήρες πρόγραμμα για τα τέσσερα ζευγάρια της πρώτης φάσης των play off της Volleyleague γυναικών.