18.2 C
Santorini
Κυριακή, 3 Μαρτίου, 2024

Στις 18 Δεκεμβρίου η ορκωμοσία του νέου Περιφερειακού Συμβουλίου Ν. Αιγαίου

Share

Στο Θέατρο Απόλλων, στην Ερμούπολη της Σύρου, πρόκειται να πραγματοποιηθεί η ορκωμοσία του νέου Περιφερειακού Συμβουλίου Νοτίου Αιγαίου που προέκυψε από τις εκλογές της 8ης Οκτωβρίου, μετά και την επικύρωση της εκλογής και την ανακήρυξη του επιτυχόντος και των επιλαχόντων συνδυασμών από το Πολυμελές Πρωτοδικείο Σύρου.

Η τελετή της ορκωμοσίας έχει προγραμματιστεί για τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου, ώρα 18:30.

Θυμίζουμε πως η σύνθεση του Περιφερειακού Συμβουλίου, που αναλαμβάνει καθήκοντα από 1/1/2024, έχει ως εξής:

Περιφερειάρχης: Γιώργος Χατζημάρκος

Περιφερειακοί σύμβουλοι:

– Από τον επιτυχόντα συνδυασμό “Μπροστά το Νότιο Αιγαίο”

  1. Αντωνιάδη Μάρα (ΠΕ Ρόδου)
  2. Αποστόλου Σπυρίδων (ΠΕ Μυκόνου)
  3. Ασπράκης Απόστολος (ΠΕ Ρόδου)
  4. Βρεττού Άννα (ΠΕ Άνδρου)
  5. Γιασιράνη Χαρίκλεια (ΠΕ Ρόδου)
  6. Δαδάος Μάρκος (ΠΕ Σύρου)
  7. Δαρζέντας Χαράλαμπος (ΠΕ Θήρας)
  8. Δελαπόρτας Ζήσιμος – Βασίλειος (ΠΕ Ρόδου)
  9. Δεληγιάννη-Άσπρου Αναστασία (ΠΕ Τήνου)
  10. Διακογεωργίου Κάλλιστος (ΠΕ Ρόδου)
  11. Ευστρατίου Χρήστος (ΠΕ Ρόδου)
  12. Ζαννετίδης Φιλήμων (ΠΕ Ρόδου)
  13. Καραμολέγκου Ιουλία (ΠΕ Θήρας)
  14. Κλωνάρης Μάριος (ΠΕ Ρόδου)
  15. Κρητικός Ιωάννης (ΠΕ Κω)
  16. Λεονταρίτης Γεώργιος (ΠΕ Σύρου)
  17. Μαργαρίτης Ιωάννης (ΠΕ Νάξου)
  18. Μαρτίνος Γεώργιος (ΠΕ Κέας-Κύθνου)
  19. Μιχαλάκης Χρήστος (ΠΕ Ρόδου)
  20. Μουσέλλης Εμμανουήλ (ΠΕ Καλύμνου)
  21. Μπρίγγος Στυλιανός (ΠΕ Μυκόνου)
  22. Ναβροζίδης Χαράλαμπος (ΠΕ Κω)
  23. Νικολαΐδου Καλλιόπη (ΠΕ Καρπάθου-Ηρωικής Νήσου Κάσου)
  24. Νικολής Νικόλαος (ΠΕ Ρόδου)
  25. Πετρόπουλος Βαζαίος (ΠΕ Πάρου)
  26. Σαρίκας Μιχαήλ – Ραφαήλ (ΠΕ Ρόδου)
  27. Σβύνου Κωνσταντίνα (ΠΕ Κω)
  28. Τσουκαλάς Νικόλαος (ΠΕ Ρόδου)
  29. Φωτεινιάς Νικόλαος (ΠΕ Σύρου)
  30. Χωριανοπούλου Ελισάβετ (ΠΕ Μήλου)

– Από τον α’ επιλαχόντα συνδυασμό “Νέα εποχή στο Νότιο Αιγαίο”

  1. Παπανικόλας Νικηφόρος (ΠΕ Ρόδου) – επικεφαλής του συνδυασμού
  2. Ζηρούνης Μικές (ΠΕ Καλύμνου)
  3. Καπίρης Μιχαήλ-Νεκτάριος (ΠΕ Νάξου)
  4. Κυπραίος Γεώργιος (ΠΕ Ρόδου)
  5. Σταθοπούλου Ευτυχία (ΠΕ Κω)
  6. Σφυρίου Πρόδρομος (ΠΕ Ρόδου)
  7. Χάλαρης Αντώνιος (ΠΕ Θήρας)

– Από τον β’ επιλαχόντα συνδυασμό “Ανοιχτοί Ορίζοντες στο Νότιο Αιγαίο”

  1. Καραγιάννη Χρυσούλα (ΠΕ Ρόδου) – επικεφαλής του συνδυασμού
  2. Βόλος Μιχαήλ (ΠΕ Καλύμνου)
  3. Καραγιάννης Δημήτριος (ΠΕ Ρόδου)
  4. Κασσιώτη Διονυσία (ΠΕ Κω)
  5. Φραγκίσκος Μιχαήλ (ΠΕ Νάξου)

– Από τον γ’ επιλαχόντα συνδυασμό “Λαϊκή Συσπείρωση Ν. Αιγαίου”

  1. Αγγέλου Ιωάννης (ΠΕ Καλύμνου) – επικεφαλής του συνδυασμού
  2. Πότσος Μιχαήλ (ΠΕ Ρόδου)
  3. Ροκονίδα Ηλέκτρα (ΠΕ Πάρου)

Διαφήμιση


Ακολουθήστε το atlantea.news στο Google News και ενημερωθείτε για όλες τις ειδήσεις και τα άρθρα που δημοσιεύονται.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Διαφήμιση

Διαβάστε επίσης

Διαφήμιση
Διαφήμιση
youtube Atlantea

Σαντορίνη