Santorini
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Τρίτες στις Κυκλάδες οι παγκορασίδες του ΑΟ Θήρας

Share

Την τρίτη θέση του πρωταθλήματος βόλεϊ παγκορασίδων στις Κυκλάδες κατέκτησε ο ΑΟ Θήρας, μετά τους αγώνες Final 4 που φιλοξένησε η Σύρος στις 22-23/6.

Οι παγκορασίδες του ΑΟ Θήρας επικράτησαν στον μικρό τελικό με 3-0 σετ (25-17, 25-23, 25-18) του Ποσειδώνα Τήνου, κατακτώντας την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Στον ημιτελικό είχαν ηττηθεί από το Νεώριο, μετά από έναν συγκλονιστικό αγώνα, με 3-1 σετ (18-25, 25-22, 27-25, 25-22).

Τον τίτλο των πρωταθλητριών Κυκλάδων κατέκτησαν στον μεγάλο τελικό οι αθλήτριες του ΑΜΣ Φιλωτίου που επικράτησαν του Νεωρίου με 0-3 σετ (16-25, 22-25, 21-25).