Οι προβολές της Κινηματογραφικής Λέσχης Θήρας συνεχίζονται αυτό το Σάββατο 18 Ιανουαρίου με την ταινία:
Βραβείο σκηνοθεσίας στο Sundance, Βραβείο κοινού στο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης
Είδος: Δραματική
Σενάριο: Πάντι Κόνσιντάϊν
Σκηνοθεσία: Πάντι Κόνσιντάϊν
Πρωταγωνιστούν: Πίτερ Μάλαν, Ολίβια Κόλμαν, Eντι Μαρσάν
Παραγωγή: Βρετανική, 2011
Διάρκεια: 91’
Υπόθεση: Ο Τζόζεφ, ένας μέθυσος, οξύθυμος, αθυρόστομος τύπος, που δεν το έχει σε τίποτα να ξεσπάσει σε οποιονδήποτε βρεθεί μπροστά του όταν έχει τα νεύρα του, συναντά μια μέρα τη Χάνα, η οποία δουλεύει ως εθελόντρια σε ένα κατάστημα που ανήκει σε γνωστή φιλανθρωπική οργάνωση. Η γνωριμία τους αποτελεί για εκείνον μια ευκαιρία να ξεφύγει για λίγο από την χωρίς νόημα καθημερινότητά του. Ωστόσο, για τη Χάνα η όλη κατάσταση είναι σαφώς πιο περίπλοκη, καθώς, πίσω από το ζεστό, συγκαταβατικό της βλέμμα, κρύβεται ένα αποτρόπαιο μυστικό…
Trailer:
Ώρα έναρξης: 20:45 | Αμφιθέατρο οινοποιείου Μπουτάρη, Μεγαλοχώρι
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
[adrotate banner=”24″]