Santorini
Τρίτη, 19 Μαρτίου, 2024

Νέες επιτυχίες για τον Πανιώνιο ΓΣ Σαντορίνης

Share

Με επιτυχία στέφθηκε η συμμετοχή του Πανιωνίου ΓΣ Σαντορίνης στην πρώτη μεγάλη διοργάνωση της Ένωσης Ταεκβοντό Νοτίου Ελλάδος (ΕΤΑΝΕ) για το 2018. Ήταν το Ανοιχτό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ανδρών/γυναικών, εφήβων/νεανίδων και παίδων/κορασίδων που πραγματοποιήθηκε στη Χαλκίδα στις 23-25 Φεβρουαρίου, με τη συμμετοχή 1405 αθλητών και αθλητριών, από 148 συλλόγους.

Ο αθλητής Νίκος Ζώτος μετά από εξαιρετική εμφάνιση κατάφερε να πάρει το χάλκινο μετάλλιο. Επίσης, η αθλήτρια Ηλέκτρα Φρεντζα κατέκτησε την 5η θέση, ενώ ο μικρός αθλητής Θεόφιλος Κουλουριώτης, στην παρθενική του εμφάνιση, μετά απο τρεις δυνατούς αγώνες κατέκτησε και αυτός την 5η θέση ανάμεσα στους 32 της κατηγορίας του. Συμμετείχαν επίσης οι μικροί αθλητές Ιάκωβος Κυπριάδης και Νεκτάριος Σιγάλας, οι οποίοι αποκόμισαν πολλές αγωνιστικές εμπειρίες.