Από το Σάββατο 12 Ιουνίου, το ταχύπλοο Santorini Palace των Μινωικών Γραμμών ξεκινά να δραστηριοποιείται στη γραμμή των Κυκλάδων. Όπως έκανε γνωστό η εταιρεία, το πρόγραμμα των δρομολογίων έχει ως εξής:
Από Πειραιά
Δευτέρα και Πέμπτη: Αναχώρηση από Πειραιά στις 09:00 προς: Σύρο (αφ. 11:45 / αν. 12:00) – Μύκονο (αφ. 12:35 / αν. 13:00) – Πάρο (αφ. 13:50 / αν. 14:10) – Νάξο (αφ. 14:45 / αν. 15:00) – Σαντορίνη (αφ. 16:35 / αν. 17:00) – Ηράκλειο (αφ. 18:50)
Σάββατο: Αναχώρηση από Πειραιά στις 09:00 προς: Σύρο (αφ. 11:45 / αν. 12:00) – Τήνο (αφ. 12:30 / αν. 12:40) – Μύκονο (αφ. 13:00 / αν. 13:20) – Πάρο (αφ. 14:10/ αν. 14:30) – Νάξο (αφ. 15:05 / αν. 15:15) – Σαντορίνη (αφ. 16:45 / αν. 17:00) – Ηράκλειο (αφ. 18:50)
Από Ηράκλειο
Τρίτη και Παρασκευή: Αναχώρηση από Ηράκλειο στις 09:00 προς: Σαντορίνη (αφ. 11:00 / αν. 11:15) – Νάξο (αφ. 12:50 / αν. 13:00) – Πάρο (αφ. 13:35 / αν. 13:50) – Μύκονο (αφ. 14:40 / αν. 15:00) – Σύρο (αφ. 15:35 / αν. 15:50) – Πειραιά (αφ. 18:50)
Κυριακή: Αναχώρηση από Ηράκλειο στις 09:00 προς: Σαντορίνη (αφ. 11:00 / αν. 11:15) – Νάξο (αφ. 12:50 / αν. 13:00) – Πάρο (αφ. 13:35 / αν. 13:50) – Μύκονο (αφ. 14:40 / αν. 15:00) – Τήνο (αφ. 15:20 / 15:30) – Σύρο (αφ. 15:55 / αν. 16:10) – Πειραιά (αφ. 18:50)