Βαριά ήττα για τη Θύελλα Καμαρίου στο φινάλε του Κυπέλλου Ελλάδος

Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για το Κύπελλο Ελλάδος η Θύελλα Καμαρίου, που συνετρίβη το απόγευμα της Τετάρτης 19/12, στο γήπεδο της Ριζούπολης, με 0-8 από τον Ατρόμητο, με τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων να είναι -όπως αναμενόταν- κάτι παραπάνω από εμφανής.

Ο Ατρόμητος επέβαλε από την αρχή του αγώνα τον ρυθμό του και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Βασιλακάκη. Μέχρι τη λήξη του α’ ημιχρόνου βρέθηκε να προηγείται με 0-5, με γκολ των Ούμπιδες στο 12′, Καρασαλίδη στο 15′, Μούγιακιτς στο 28′ και Σάκιτς στο 43′. Χωρίς δυσκολία, το επιθετικό κρεσέντο του Ατρόμητου συνεχίστηκε στο β’ ημίχρονο με τους Μούγιακιτς στο 65′, Κωτσόπουλο στο 74′ και Ενσικουλού στο 80′ να γράφουν το τελικό 0-8.

Από τον 1ο όμιλο στον οποίο αγωνίστηκε η Θύελλα Καμαρίου, στην ιστορική πρώτη συμμετοχή ομάδας των Κυκλάδων σε αυτή τη φάση του Κυπέλλου, τις δύο πρώτες θέσεις που οδηγούν στην επόμενη φάση κατέλαβαν ο Ατρόμητος και ο ΠΑΣ Γιάννινα, ομάδες της Superleague.

Η κλήρωση για την επόμενη φάση (των 16) θα γίνει την Παρασκευή 21/12 στα γραφεία της ΕΠΟ.